The Best bookmaker bet365 Bonus

Costica Buceschi vrea titlul cu HCM Baia Mare, dupa victoria din finala Cupei


HCM Baia Mare a castigat pentru a doua oara Cupa Romaniei, invingand, duminica, in finala de la Targoviste pe HC Roman, cu scorul de 23-21. Partida, in care au arbitrii au dictat nu mai putin de 18 eliminari temporare, nu a fost una agreabila nici pentru antrenorul baimarencelor, Costica Bucenschi, multumit totusi ca elevele sale au dominat categoric ostilitatile.“Nu a fost nicio problema din punctul meu de vedere, pentru ca echipa noastra a condus de la inceput pana la sfarsit. Nu prea a fost un meci placut de vazut, dar a fost un meci tensionat, care ne-a tinut in priza”, a declarat Costica Buceschi in exclusivitate pentru Sport Total FM, in emisiunea “Liga de weekend”.

Dupa a doua Cupa adusa in vitrina clubului, antrenorul lui HCM Baia Mare isi doreste sa cucereasca si primul titlu din istoria gruparii, nazuind mai departe la constructia unei echipe capabile sa faca fata in Liga Campionilor.“Titlul ni-l dorim cel mai mult, pentru ca asta este cu adevarat important deoarece iti da sansa sa participi in Champions League  si eu cred ca prin investitiile facute am avea sanse mari in Europa.
Ne dorim sa completeam linia pe care am mers cu cateva jucatoare de 9 metri, pentru a forma o echipa cu trei jucatoare pe fiecare pe post. Ne dorim o jucatoare de top din strainatate, o jucatoare de echipa nationala si o tanara care sa creasca in echipa noastra”, a spus antrenorul lui HCM Baia Mare.

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme

Copyright © 2009-2020  -  powered by DSdata