The Best bookmaker bet365 Bonus

COPIII DE LA ȘC: 12 „DR.V.BABEȘ ” VOR SĂ FACĂ SPORT ÎN CONDIȚII CIVILIZATE !!!


        În toamna anului trecut s-a anunțat cu mare tam-tam asfaltarea întregii baze sportive a școlii.Ne-am bucurat cu toții dar,prea devreme... Până la urmă s-a asfaltat doar jumătate,cu un asfalt de proastă calitate care se fărâmițează tot timpul și s-a creat  o diferență de nivel între cele două terenuri de handbal,periculoasă și care nu mai permite  în caz de ploaie scurgerea apei...                                                                                                                                                                       .     Și pentru ca totul să aibă și un „capac”,firma desemnată cu această lucrare a amenințat că dacă nu-i lăsăm să scoată cele două porți, montate „ pe viață” cu 30 de ani în urmă,nu vor mai asfalta deloc.Asta în condițiile în care cu 10 ani în urmă,o altă firmă a putut să asfalteze cu tot cu porți,cu un asfalt de excelentă calitate...  Și,uite așa,un teren a rămas fără porți.
      Apoi,a venit iarna,cu toate ale ei... Într-o bună zi de ianuarie școala aobținut un utilaj cu lamă care a degajat zăpada din mijlocul celui de-al II-lea teren dar a depozitat toată zăpada în fața singurelor porți rămase,formând troiene de peste 1m înălțime.Evident,acestea nu se vor topi în mod natural decât  prin aprilie...


        Școala noastră este cunoscută în Maramureș și datorită performanțelor deosebite obținute de-a lungul anilor la fotbal,fie el masculin sau feminin.Anul acesta avem două echipe calificate la faza județeană. Dar, de mai bine de două luni,copiii de la școala noastră joacă ca prin anii„50” la porți făcute din ghiozdane sau jaloane improvizate...
        Rog pe oricine are o soluție constructivă și rapidă , să ne-o comunice. Un utilaj cu lamă ar rezolva problema în cel mult 10 minute. Le-am face o mare bucurie copiilor care așteaptă de prea mult timp acest lucru...

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme

Copyright © 2009-2021  StirileMM.ro