The Best bookmaker bet365 Bonus

Sportivii de la Prodance 2000 au urcat de 17 ori pe podium și s-au calificat în alte 9 finale la Concursul Național de dans „Cupa Prodance”, ediția a IX-a


Sportivii de la școala de dans Prodance 2000 au obținut 6 medalii de aur, 6 medalii de argint, 5 medalii de bronz și alte 9 calificări în finalele Concursului Național de dans „Cupa Prodance”, ediția a IX-a desfășurat duminică, 14 octombrie, în Baia Mare. Concursul Național „Cupa Prodance” a fost organizat de școala de dans băimăreană și a făcut parte din șirul evenimentelor care săbătoresc 18 ani de activitate a școlii de dans Prodance 2000.

Perechile de sportivi care au au obținut medalia de aur sunt: Erik Nagy cu Erika Nora Keresztesi la clasa Debutanți Vals Lent 8-9 ani, Ludovic David Popa cu Melisa Indolean (legitimați la Prodance și antrenați de Bogdan Suciu și Carina Breban în Cluj-Napoca) clasa Hobby 12-15 ani, Tudor Hegheduș cu Nedelea Marisa la clasa  Open Basic Latino 12-15 ani, Edvin Barkoczi cu Renata Iris Buchman la clasa Precompetițional 3 dansuri 12-15 ani, David Soponar cu Izabella Bartha la clasa Precompetițional 3 dansuri 4-7 ani și Sebastian Silaghi cu Dalia Cristina Barbos (demonstrativ) Open Standard 12-15 ani



Sportivii care au obținut medalia de argint sunt: Daniil Dragotă cu Raluca Criste Măstan clasa Debutanți Cha Cha 10-11 ani, Christian Barkoczi cu Ștefana Milena Prună la clasa Open Basic Standard 12-15 ani, Sebastian Silaghi cu Dalia Cristina Bărbos clasa Open Latino 12-15 ani, Edvin Barkoczi cu Renata Iris Buchman la clasa Precompetișional 2 dansuri 12-15 ani, Matei Alexandru Ardelean cu Julia Suket la clasa Precompetițional 2 dansuri 4-7 ani, Denis Sulițanu cu  Miruna Benea la clasa Precompetițional 2 dansuri 8-9 ani.

Sportivii care au obținut medalia de bronz sunt: Patrik Alexandru Lukacs cu Mira Eszter Levay la clasa Debutanți Cha Cha 8-9 ani, Dragotă Daniil cu Raluca Raluca Criste Măstan la clasa Debutanți Vals Lent 10-11 ani, Tudor Belous cu Emma Ilinca Pop la clasa Precompetițional 2 dansuri 10-11 ani și la clasa Precompetițional 3 dansuri 10-11 ani, Denis Sulițanu cu Miruna Benea la clasa Precompetițional 3 dansuri 8-9 ani.

 În urma rezultatelor obținute două dintre perechile participante au trecut la clasa superioară Hobby 6-9 ani și o pereche la  clasa Hobby 10-11 ani.

În finale s-au calificat perechile: Christian Barkoczi cu Ștefana Milena Prună și Adrian Marius Pop cu Anca Dunca la clasa Open Basic Latino 12-15 ani, Hegheduș Tudor cu Nedelea Marisa, Adrian Marius Pop cu Anca Dunca la clasa Open Basic Standard 12-15 ani, Târnăveanu Andrei cu Costescu Alesia, Alexandru Horge cu Teodora Florina Bizubac la clasa  Precompetițional 2 dansuri 8-9 ani și perechile David Luca Silaghi cu Elena Maria Balaj, Sergiu Mihai Chioreanu cu Melissa Miclăuș și Târnăveanu Andrei cu Costescu Alesia la clasa Precompetițional 3 dansuri 8-9 ani.

Programul competiției a început cu un concurs de verificare pentru perechile de începători: „Cupa Prodance Junior”. La Concursul Național de dans „Cupa Prodance”, ediția a IX-a, au fost înscrise 124 de perechi, iar publicul a fost în număr de 600 de spectatori pe durata întregii zile.

Următoarea competiție la care vor participa perechile de performanță de la Prodance va fi Cupa Shall We Dance din Șomcuta Mare, în 11 noiembrie.

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme

Copyright © 2009-2020  -  powered by DSdata