The Best bookmaker bet365 Bonus

OLIMPIADA GIMNAZIILOR FOTBAL FEMININ – FAZA REGIONALĂ


Timp  de două zile,Baia Mare a găzduit faza regională a Olimpiadei Gimnaziilor la fotbal feminin.Cele 6 județe participante au fost grupate în urma tragerii la sorți astfel :
.GRUPA „A”  Sălaj , Bistrița , Maramureș.                                                                                                                                .GRUPA „B” Satu Mare , Bihor , Cluj.
Rezultate tehnice „A”  : Bistrița – Maramureș  0-0                                                                                                                       .                                           Sălaj – Bistrița               0-1 Scridonesi.                                                                                          .                                           Maramureș - Sălaj        0-0
Clasament : 1.Bistrița 4p.   2. Maramureș 2p.    Sălaj 1p.


Rezultate tehnice „B”  :  Bihor -  Cluj              0-8   Mirea 3 , Bălăceanu 2 , Szekely , Dudaș , Iancu.                                                .                                           Satu Mare - Bihor    0-5  Pușcaș 3 , Bede 2.                                                                                        .                                           Cluj – Satu Mare      7-0  Bălăceanu 4 , Ciontoș , Szekely , autogol Emilie.
Clasament :  1.Cluj  6p  ,  2.Bihor 3p.  ,  3.Satu Mare 0p.
.Finala pentru locurile  III-IV  :  Maramureș - Bihor  3-0 Petruș , Ioana Pop , autogol Iakob.                                                   .Finala pentru locurile   I – II  :  Cluj – Bistrița            4-0 Bălăceanu 3 , Szekely.
CLASAMENT FINAL: 1.Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu ” Cluj-Napoca – prof.Nicolae Joldes.                               .                                    2.Școala Gimnazială„Sever Pop Poiana Ilvei Bistrița – prof Leonte Grigore.                                 .                                    3 Școala Gimnazială Nr.18 Baia Mare Maramureș  prof.Octavian Dragomir.                            .                                    4.Liceul Tehnologic Suplacu de Barcău –jud. Bihor –prof.Ionuț Petrică.                                              .                                    5.Școala Gimnazială Nr.1 Pericei jud Sălaj   -  prof. Ferenc Bogya                                                           .                                    6.Școala GimnazialăFoieni jud. Satu Mare   -  prof.Tamas Heinrich.
 Golgheter : Ioana Bălăceanu – Cluj.                                                                                                                                 .Cea mai tehnică jucătoare – Roxana Mirea – Cluj.                                                                                                        .Cel mai bun portar Mariana Leuca – Bistrița.                                                                                                           .Echipa din Cluj-Napoca s-a calificat la Turneul Final.
Comisia de organizare:Simona Toma inspector de specialitate ,prof.Horia Buzașu- președintele           .                                        Comisiei Jud. de Fotbal Școlar , prof Noris Vintescu,prof.Călin Borota.                                                              .Arbitraj foarte bun asigurat de Marius Maghear și Vasile Mariș.  Mulțumim D-nei  director , Adina Cosma , pentru condițiile foarte bune de desfășurare a acestei competiții în Sala de Sport a școlii V. Alecsandri.                                                          

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme

Copyright © 2009-2020  -  powered by DSdata