The Best bookmaker bet365 Bonus

Ziua Femeii sărbătorită la Şcoala Mireşu Mare


„Pentru ziua ta Mămico,
Ţi-am cules un ghiocel -
Cât de mic îl vezi, cuprinde
Toată primavara-n el!
Dar ca dragostea s-o simţi,
Cum în inimioară-mi creşte
Lângă ghiocel, te rog -
Un sărut acum primeşte!!!”

Aşa au sunat câteva versuri ale elevilor din ciclul primar al Şcolii Gimnaziale Mireşu Mare, director coordonator prof. Lucica Mogoş şi structurile Lucăceşti, Tulghieş şi Iadăra.


Ziua de 8 Martie a fost sărbătorită aşa cum se cuvine la şcoala noastră. Acest moment a fost marcat de către elevii pregătiţi de profesorii pentru învăţământ primar Livia Pop, Claudia Ciocotişan, Dorel Merciu, Gelu Dragoş, Lucia Pop, Ana Pop, Ana Dragoş, Maria Hote, Aurelia Marchiş, Voichiţa Pop, Vasile Lung, Rozalia Lazar şi Mihaela Pop.
       Am convingerea că, nu există dragoste ca cea a mamei şi nici o legătură mai strânsă cu pamântul, decât legătura preţioasă ce vine de la Dumnezeu atunci când dă naştere copilului său, că dragostea de mamă este pentru veşnicie puternică... şi nu se schimbă niciodată...şi când copiii săi au mai mare nevoie de ea, dragostea mamei străluceşte... Noi aceste lucruri le spunem elevilor noştri zi de zi.
       Nu ne miră faptul că şlagărul „Bate vântul dorului” a inegalabilului artist Nicolae Sabău, cântat în cele trei şcoli, a făcut să lăcrimeze ochii mamelor şi bunicilor prezente.
La mulţi ani luminoşi!

Share

Adaugă comentariu


Codul de securitate
Actualizează

The best bookmaker bet365

Free Premuim Templates by BIGTheme

Copyright © 2009-2021  StirileMM.ro